EN

Translate:

"Honest, reliable, punctual, and dedicated" - client review

image2

The Law Offices of Kory Sorrell, PLLC

About Us

Kory Sorrell, PhD

image3

Doktora ünvanlı Kory Sorrell, müvekkillerinin her zaman ulaşabildiği deneyimli bir avukattır. Telefonlarına ve e-postalarına vakit kaybetmeden yanıt verir; yanıt veremediği durumlarda kendisine ulaşmaya çalışanlara muhakkak daha sonra ulaşır. Müvekkillerinden gelen tüm soruları severek yanıtlar ve müvekkilleri adına tüm hukuki işlemleri kendi görür. Avukatlık ücretleri makuldür ve ayrıca ödeme planları yaparak müvekkillerine ödeme kolaylığı da sağlar.


2002 yılında Yale Üniversitesi, Hukuk Fakültesi’nden mezun oldum ve Felsefe Doktora ünvanımı da Pensilvanya State Üniversitesi’nden aldım. Ayrıca Ankara, Türkiye'de bulunan Bilkent Üniversitesi'nde uzun yıllar öğretim görevlisi olarak çalıştım. Göçmen hukukuna olan ilgim son derece kişisel nedenlere dayanmaktadır. ABD'ye Türkiye'den göç eden eşim ve Ankara, Türkiye doğumlu kızımla bizzat bu süreçlerden geçtiğimiz için göçmenlik sürecini yakından tanımaktayım. Avukatlık lisansımı Kaliforniya Eyaleti'nden aldım, Yargıtay 9. Dairesinde avukat olarak bulundum ve halen Amerika Göçmen Avukatları Birliğinin aktif üyesiyim. Göçmen avukatlığından önce Latham & Watkins, Sullivan & Cromwell ve O'Melveny & Myers adlı hukuk şirketlerinde dava avukatı olarak çalıştım. Göçmen hukuku doğası gereği federal bir yapıya sahip olduğundan tüm 50 Eyalette ve dünyanın herhangi bir yerinde müvekkillerimi temsil edebilirim.

Devrim Yaralioglu Sorrell

image4

Devrim  deneyimli bir mütercim-tercümandır. Uzmanlık alanı İngilizce-Türkçe,  Türkçe-İngilizce dilleri arasında çeviri  olup ayrıca ana dili Türkçe  olan kişilerle birebir çalışarak kendilerine çeviride yardımcı  olmaktadır. 


Bilkent Üniversitesi, Uygulamalı Yabancı Diller Yüksekokulu,  Mütercim-Tercümanlık Bölümü'nden mezun olmuş, Yüksek Lisansını yine  Bilkent Üniversitesi, Öğretmen Yetiştirme Yüksek Lisans Programı'nda  (İngilizce Öğretmenliği) yapmıştır. Türkiye Çevre Vakfı'nda (Ankara)  yarı zamanlı çevirmen ve editör olarak çalıştığı dönemlerde yapılan  çevirilere yardımcı olmuş, yaptığı çeviriler Çevre Vakfı Yayınları  olarak yayımlanmıştır. Edebiyat (www.altkitap.net  Yansimalar/Art of Echo, sayfalar 50, 80-81), hukuk, ekonomi (ticari  sözleşmeler), liderlik, iş sağlığı ve güvenliği, göçmenlik gibi pek çok  farklı alanda çeviri yapmıştır. Özellikle tıp alanında yaptığı çeviriler  dikkat çekici olmakla beraber çevirilerinin çoğu ulusal ve uluslararası tıp dergilerinde yer almıştır. 

Müvekkil Görüşleri

Müvekkillerimiz Bizim Hakkımızda Neler Düşünüyor?

_____

  

Kory Bey, Houston/Teksas’a ilk taşındığımız zamanlarda facebook’taki bir Türk Topluluğu tarafından tavsiye edilmişti. İlk başlarda davamı Kory Beyin görmesiyle ilgili kuşkularım vardı. Amerika’da yaşadığım 17 yıl boyunca pek çok avukatla çok da iyi denemeyecek bir çok deneyimim olmuştu: ya fazla para istemişler, ya kendilerine telefonla ulaşamamış ya da maillarıma zamanında cevap alamamış, önemsenmemiş ve en önemlisi de davamla ilgili olumlu sonuç alamamıştım. 


Daha ilk görüşmemizden sonra bile kendimi çok daha iyi hissetmiştim. Yüzde yüz garantili sonuçlara ulaşacağımıza dair boş vaadlerde bulunmamış ve uçuk ücretler vermemişti. Hatta 4 seferde ödeyebileceğim ödeme planı bile sunmuştu. Benim gibi benzer durumda olan diğer göçmen kişilere de kolaylık sağlayan oldukça etkili bir stratejiye sahipti. 


Yaptığımız birkaç görüşmeden sonra Kory Sorrell’in dürüst, açık kişiliğine ve izlediği zekice stratejiye inancım arttı ve tüm bunları ödeme kolaylığı sağlayan makul ücretlerle yapıyordu. 3 farklı avukatı ve avukatlık şirketini aramıştım davam için ve Kory’nin izlediği stratejiyi aynı şekilde onların yapmalarını istediğimde benden ne kadar ücret talep edeceklerini sormuştum. Boston’daki bir avukatlık şirketi 4 katı fazla, MO’daki bir şirket 3 katı fazla ve Chicago’daki daha önce çalıştığım avukatım 2 katı fazla para istemişti. Sonunda davamı Kory’e vermeye karar verdim ve bu karar hayatımda verdiğim en iyi karardı. 

Bu gün, göçmenlik bürosunun lütfunu beklemekten usandığım sıkıntılı 3 yılın sonunda, avukatımın 3 aylık yardımıyla Amerikan vatandaşı oldum.Karanlık bir tünelde sıkışıp kalmıştım ve tünelin sonunda hiçbir ışık göremiyordum. Avukatım Kory Sorrell tünele bir delik açtı ve beni karanlıktan gün ışığına çıkardı. Şimdi kendimi tekrar ÖZGÜR hissediyorum… 


SİZE NE KADAR TEŞEKKÜR ETSEM AZDIR KORY BEY. Lütfen hikayemi gelecekteki müvekkillerinizle de paylaşın. Daha şimdiden pek çok arkadaşıma sizi önerdim ve yaşadığım sürece de önermeye devam edeceğim… [ Türkiye’den bir müvekkil / Cevabın gelmesi olması gerekenden çok daha gecikmeli olan vatandaşlık başvurusunda hükümetin müdahalesini talep eden Federal Bölge Mahkemesine dava açma] 


_____

İlk başta çalışmaya başladığım avukatla sığınma davamda fazla bir yol alamadığımızı hissediyordum; daha sonrasında da mahkemede bir hata yaptım ve duruşmaya çıkamadım. Durumumu değiştirmek için başka hiçbir şansımın olmayacağını düşünüyordum; çünkü davayı kapatmıştım. Bir ay sonra Kory Sorrell’i tavsiye ettiler. Umut ışığım olmuştu kendisi: davamı tekrar açmış ve ilerleme kaydetmişti. O zamandan beri herkese önermekteyim. Çalışmalarını ve kişiliğini özetlemem gerekirse: dürüst, güvenilir, dakik ve kendini işine adamış bir kişi. [Venezuela'dan bir müvekkil/Davayı Tekrar Açmak İçin Talep]


_____

"Birlikte calışmaktan gerçekten çok memnun kaldım. Kory Bey davamla ilgili cok yardımcı oldu. Ayrıca Devrim Hanım da yardım etti. Kory Bey Amerikalı göçmen avukatı, eşi de çeviri yaparak bana yardımcı oldu. Bu şekilde her şeyi açık bir şekilde anlayabildim. Öğrenci vizesiyle ilgiliydi davam. Beraber çalıştık. Kory Bey kusursuz bir dosya hazırladı ve bu şekilde yolladık. 10 gün sonra durumum onaylandı ve onlar sayesinde tüm yaşamım değişti." [Müvekkil/Türk]


_____

“Bu fırmayla çalışmaktan çok memnunum. Ayrıca sabır, bilgi, beceri ve hatta en ufak ayrıntıya dek gösterdikleri ilgi gözönüne alındığında verdikleri hizmet son derece tatminkar. Daha ilk karşılaşmamızdan itibaren işe doğru ekiple başladığımdan emindim ve bu izlenimim sonuna kadar değişmedi. Bundan daha iyi bir hizmet bekleyemezdim. Son derece bilgililer, profesyoneller. Kendilerine 5 yıldız veririm ve herkese tavsiye ederim."  [Müvekkil/Nijerya]


_____

 Bir arkadaşımın önerisi üzerine sığınma başvurumu bu avukatla başlattım. Açık bir şekilde onun dikkatli, dürüst, sadık ve iletişime açık bir avukat olduğunu söyleyebilirim. İşiyle ilgili oldukça titiz, mükemmelliyetçi ve kendini işine adamış biri. Benim davamda bana çok yardımcı oldu. Kendisini % 100 tavsiye ederim. [Venezuela'dan bir müvekkil/Göçmen Mahkemesinde Sığınma Davası]

image5

Aileye Bağlı Green Karta mı İhtiyacınız Var?

Amerika Birleşik Devletleri'nde Kalmanıza ya da Ailenizi Buraya Getirmenize Yardımcı Olabiliriz

 

Eş ve diğer aile başvurularında, statü değiştirmede, şartların kaldırılmasında, elçilik işlemlerinde ve çalışma ve seyahat belgeleri almada yardımcı oluyoruz.

Bizimle bağlantıya geçtiğinizde durumunuzu dikkatlice gözden geçiriyor, ihtiyaçlarınız ve hedefleriniz doğrultusunda en iyi yaklaşımın ne olacağını belirliyor, gerekli tüm form ve destekleyici belgeleri hazırlayıp gönderiyor, davanızı takip ediyor ve davanızla ilgili herhangi bir hükümet talebini yerine getiriyoruz. Ayrıca, kendiniz ya da herhangi bir aile üyenizin yararlanmayı düşündüğü hakkı başarılı bir şekilde elde etmede hükümetin gerekli gördüğü herhangi bir mülakata sizi hazırlıyor ve size mülakatınızda eşlik ediyoruz.

image6

Vatandaşlığa Başvurup Vatandaş Olmak mı İstiyorsunuz?

Bu uzun süreçte size yardımcı olabiliriz.

 

Amerika Birleşik Devletleri'nde vatandaşlık elde etmenin farklı yolları bulunmakta. Ailesinin göçmen konumuna bakılmaksızın eğer bir çocuk Amerika Birleşik Devletleri'nde doğduysa o çocuk vatandaş sayılır. Amerikalı bir vatandaşın çocuğu yurtdışında doğduysa çocuk yurtdışındaki elçilikler aracılığıyla konsolosluklardan verilen doğum belgesi alarak vatandaşlığa hak kazanabilir.  Ayrıca çocuğun ailesinin vatandaşlığa kabulü, çocuğun Amerikan vatandaşı ailesinin vefatı ya da çocuğun bir Amerikan vatandaşı tarafından evlatlık edinilmesi gibi bazı durumlarda da bir çocuk vatandaşlık alabilir.

Ayrıca, bir birey bir takım belirli gereklilikleri yerine getirerek de vatandaşlığa hak kazanabilir. Amerikan hükümeti için görev yapmış ya da Amerikan hükümeti için çalışan biriyle evli bir kişi de belirli kriterleri yerine getirdiği takdirde vatandaşlığa başvurma hakkı elde edebilir. 


Vatandaşlığa başvurma ve elde etme oldukça uzun ve zorlu bir surec olabilir. Ortaya çıkabilecek gecikmeleri önlemek ve herhangi bir olası sorunu çözmek adına davanızı dikkatli bir şekilde gözden geçiriyor,  gerekli tüm form ve destekleyici belgeleri hazırlayıp gönderiyor, davanızı takip ediyor ve davanızla ilgili herhangi bir hükümet talebini yerine getiriyoruz. Ayrıca, vatandaşlığa başvuruda bulunma ve elde etmede hükümetin gerekli gördüğü herhangi bir mülakata sizi hazırlıyor ve size mülakatınızda eşlik ediyoruz.

image7

Vizeye mi Başvuruyorsunuz?

Başvurunuzda size yardımcı olabiliriz.

Amerikan kanunlarınca herbirinin kendi gereklilikleri olan ve farklı amaçlara hizmet eden pek çok farklı vize türü bulunmaktadır. Bu vizeler turistler, iş yapan insanlar ve olağanüstü yeteneklere sahip kişiler için aşağıda belirtilen vizeleri içermektedir:


  • Ziyaretçi Vizeleri
  • Anlaşma Dahilinde Ticaret Adamları 
  • Anlaşma Dahilinde Yatırımcılar
  • Olağanüstü Yetenek
  • Seçkin Araştırmacı ya da Öğretim Üyeleri
  • Öğrenci Vizeleri
  • Nişanlı Vizeleri
  • Eş Vizeleri
  • Seyahat ve Tekrar Giriş İzinleri 
  • J1 (İki yıl kuralını) Kaldırma (waivers)

Size en uygun vizeyi belirleyebilmek için durumunuzu dikkatlice gözden geçiriyoruz. Daha sonra da gerekli tüm form ve destekleyici belgeleri hazırlayıp gönderiyor, davanızı takip ediyor ve davanızla ilgili herhangi bir hükümet talebini yerine getiriyoruz. Ayrıca, vizenizi almada hükümetin gerekli gördüğü herhangi bir mülakata sizi hazırlıyoruz.

image8

Sığınma Talebinde Bulunmak mı İstiyorsunuz?

Amerika Birleşik Devletleri'nde Kalmanıza Yardımcı Olabiliriz.

 

Başka bir ülkede zulümden korunmaya çalışıyorsanız Amerika Birleşik Devletleri'nde sığınma başvurusunda bulunmaya uygun olabilirsiniz. Zulüm, beş koruma alanından biri üzerine dayanmalıdır: Irk, din, milliyet, belirli bir sosyal gruba ya da siyasi görüşe üyelik. Zulüm geçmişte yaşanmış olmalı ya da ükenize döndüğünüz takdirde gelecekte maruz kalacağınız "sağlam temellere dayandırılmış korku"nuzu kanıtlayabilmeniz gerekmektedir. 


Sığınma başvurunuzdan sizi alıkoyacak bir takım olası engeller de bulunmaktadır. Örneğin: Uygulanabilir bir kural dışı durum olmaksızın çok uzun süre beklemek, ciddi bir suçta bulunmak ya da terörist bir örgütlenmeyi desteklemek gibi. Sığınma başvurusu için uygun olmayıp ülkeden çıkarılmadan tutulma ya da Eziyete Karşı Sözleşme kapsamında korunma için yine de uygun koşullarınız bulunabilir. 


Sığınma süreci zorlu bir süreçtir. ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri (USCIS)'ne ya da göçmen mahkemesine yapacağınız karşı ispat başvurularınızda size yardımcı olabiliriz. Davanızın dayandığı tüm gerçekleri dikkatlice gözden geçiriyor,  gerekli tüm form ve belgeleri hazırlayıp gönderiyor, sığınmaya başvurma nedenlerinizi anlatan kişisel yazılı ifadenizi hazırlıyor ve başvurunuzu destekleyen yasal argümanları bir araya getiriyoruz. Ayrıca,  ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri (USCIS)'yle mülakatınıza ya da göçmen hakiminin baktığı duruşmanıza sizi hazırlıyor ve size mülakatınızda ya da duruşmanızda eşlik ediyoruz.   


image9

Daha Fazla Kanıt (RFE) Sağlamanız mı İstendi?

Hükümete yanıtınızda size yardım edebiliriz.

Eğer ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetlerinden (USCIS) daha fazla delil sağlamanız yönünde (RFE) talepte bulunulduysa zamanında yanıt vermek, istenilen her şeyi dahil etmek ve açık, ikna edici ve kolayca anlaşılan bir yanıt sağlamak oldukça önem taşımaktadır. İlk başvurunuzu ya da dilekçenizi titizlikle gözden geçiriyor, yanıtınızın eksiksiz olduğundan emin olduktan sonra sizin lehinize bir karara varılma olasılığını artıracak bilgilendirici bir açıklama sağlıyoruz. image10

Başvurunuza Yanıt Gereğinden Çok Daha Uzun Zaman mı Alıyor?

Yanıt almanıza yardımcı olabiliriz.

 

Başvurunuza ya da dilekçenize zamanında bir yanıt alma hakkınız bulunmaktadır. Eğer hükümetin size yanıt vermesi çok uzun zaman alıyorsa Federal Mahkemeye hakimden davanizla ilgili hükümeti zorlaması yönünde karar vermesini talep eden bir dava açmanız mümkündür. Bu, Yüksek Mahkeme Müzekkeresi olarak adlandırılır ve pek çok davada yalnızca yazılı olarak şikayette bulunmak başvurunuz ya da dilekçenizle ilgili olarak kurumu hemen harekete geçirmek için yeterlidir. Başvurunuzla ilgili mahkemenin karar verme yetkisi olmasa da eğer ertelenmeye devam ederse hakim hükümeti karar vermeye zorlayabilir.  

Eğer bu tür Yüksek Mahkeme Müzekkerelerinin ne şekilde işlediğine dair sorularınız varsa ya da böyle bir Müzekkerenin durumunuza uygun olup olmadığını öğrenmek isterseniz lütfen bizimle iletişime geçin.

image11

Kory Sorrell, Esq. ile iletişime geçiniz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Telefon Numarası: +1 (832) 831-7355

Göçmenlikle ilgili yardım almak için bizimle iletişime geçin. Durumunuzla ilgili telefon, Skype veya WhatsApp aracılığıyla ya da birebir görüşmekten mutluluk duyarız. 

Skype: kory.sorrell

7111 Harwin Drive, Suite 124F, Houston, Texas 77036

Kory Sorrell, Esq.

image18

Mevcut Ödeme Planları

Danışma